Tuesday, 11 October 2016 10:29

Pilsētas jahtkluba burāšanas skola noslēdz jau trešo sacensību sezonu

Pilsētas jahtkluba burāšanas skola noslēdz jau trešo sacensību sezonu Foto: sintija sīmane

Līdz ar pēdējo regati šogad, Pilsētas jahtkluba burāšanas skolā svētdien, 9. oktobrī, noslēdza savu trešo sacensību sezonu, kas bijusi ļoti aktīva.

Burāšanas sezona pilsētas jahtklubā šogad atklāta 8. maijā. Bet diviem Pilsētas jahtkluba audzēkņiem Agatei Einausei un Rihards Straume tā iesākusies jau aprīļa beigās Igaunijā ar Maira regati Pērnavā, no kuras abi burātāji atgriezās ar tobrīd labākajiem sasniegumiem, kas iegūta starpautiskā regatē.

Sezonas garumā burāšanas skolas audzēkņi kopumā ir piedalījušies gan regatēs Latvijā, gan kaimiņvalstīs, kā arī pasaules čempionātā.

Trenere Vita Matīse sezonu kopumā raksturo kā veiksmīgu. Burāšanas nodarbības arī šogad organizētas divās grupās - iesācēju (uzņemšana no 7 gadiem) un sporta grupā.

“Kā katru gadu, arī šogad daudziem ir iemācīts burāt no paša sākuma. Tas vai viņi paliek vai nepaliek, tas ir katra bērna individuāls jautājums, jo mums daudzi nāk vai nu no Rīgas starptautiskās skolas vai atbrauc tikai uz sezonu, un viņiem absolūti nav mērķis Latvijas sacensības,” stāsta trenere. “Interesanti, ka treniņi tad sanāk trīs valodās vienlaicīgi. Tāda kā integrācija.”  

Īpaši trenere izceļ divus jaunos sportistus - Agati Einausi, kura ne vien izcīnīja Latvijas čempiones titulu, bet Latvijas Optimist klases izlases sastāvā jūlijā pārstāvēja jahtklubu arī pasaules čempionātā Portugālē, kā arī Rihardu Straumi, kurš uzrādījis augstus rezultātus sacensībās.

Bet diviem audzēkņiem šis gads bija pēdējais uz Optimistiem. Kā norāda trenere, pa viņiem interesi jau izrāda jahtkluba lielo jahtu komandas.

Tāpat jahtkluba audzēkņiem šogad klāt ir nākušas tehniskās zināšanas. Tās iegūt palīdzējis Kaspars Žilins, kuram ir vairāk nekā desmit gadu burāšanas pieredze un kurš pats savulaik ir bijis Latvijas čempions Optimist klasēs. Turklāt  - trīskārtējs.  

Matīse uzskata, ka šogad burāšana Latvijā ir gājusi plašumā, jo ir attīstījusies Platu25 klase, un “šejienes bērniem ir interese par lielajām jahtām”.

“Kad visas jahtas ir uz ūdens, tad tiešām izskatās, ka Daugava gandrīz ir pilna ar burām. Tas ‘gandrīz’ ir Latvijas mērogiem, jo mēs nevaram ņemt Skandināvijas vai Austrālijas mērogus, kur ir bura pie buras. Bet ir jauki, ka Latvijai burāšana attīstās.”

Vienlaikus trenere atzīst, ka iztrūkst vidusposms starp junioru vecuma un pieaugušo klasēm. Tomēr viņa uzskata, ka tad, kad bērni būs paaugušies, “viņi jau būs tā sagatavoti, ka [lielajām jahtām] vairs nebūs problēmu ar komandām”.

Matīsei, kuras pamatdisciplīna ir vindsērfings, šī ir trešā sezona treneres amatā Pilsētas jahtklubā.

Viņa norāda, ka treneres darbs viņai patīk. Tagad vien esot jāmeklē jauns novirziens - “vai nu ir jāiet sportā iekšā”, bet šis novirziens esot ļoti atkarīgs no finansēm, lai “būtu strādāt spējīgs pasākums”, vai arī esot jāpievēršas tādu bērnu apmācībai, kuri burāšanā ir iesācēji.

“Man patīk [strādāt] arī ar mazajiem, kad viņi iemācās pirmos soļus. Kad viņiem aiziet, viņiem ir baigais gandarījums, kad viņi spēj sevi pārvarēt, jo to nav vienkārši iemācīties”, norāda trenere.

Pilsētas jahtklubā apmācības notiek arī ne-sezonā, kad audzēkņiem tiek piedāvātas teorētiskas nodarbības un pieredzes papildināšana ar cita veida sportiskām un sociālām aktivitātēm, piemēram, tagad oktobrī tā ir klinšu kāpšana. Savukārt jauno burāšanas sezonu jau plānots sākt ar treniņnometni Kanāriju salās.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE