Tuesday, 19 April 2016 07:15

Burātājs Teniste ievēlēts Igaunijas Olimpiskās komitejas viceprezidenta amatā

Burātājs Teniste ievēlēts Igaunijas Olimpiskās komitejas viceprezidenta amatā Foto: Karli Saul / Delfi

Burātājs un uzņēmējs Tenu Teniste (Tõnu Tõniste) piektdien, 15. aprīlī Igaunijas Olimpiskās komitejas  (IOK) Ģenerālājā asamblejā ievēlēts IOK viceprezidenta amatā.

Teniste sākotnēji kandidēja uz IOK prezidenta amatu, tomēr jau pirmajā kārtā zaudēja Igaunijas parlamenta viceprezidentam  un Igaunijas Basketbola federācijas prezidentam Jirijam Ratasu (Jüri Ratas) un  vienam no Igaunijas ietekmīgākajiem uzņēmējiem, nekustamo īpašumu attīstītājam Urmasam Sēremā (Urmas Sõõrumaa).

Ar vienas balss pārsvaru par IOK prezidentu otrajā kārtā tika ievēlēts Sēremā.

Par otro viceprezidentu tika ievēlēts Jirijs Tamms (Jüri Tamm). Tāpat tika ievēlēti 14 valdes locekļi, kā arī uzņemti divi jauni goda biedri.

Vēlēšanās piedalījā visi IOK biedri, kopskaitā 121.

 

Igaunijas Olimpiskās komitejas prezidenta amata kandidāti - Urmas Sēremā (no kreisās), Tenu Teniste un Jiris Ratass  

Kā jau rakstījām, Tenistem ir gan profesionālā sportista, gan vadības un menedžmenta pieredze.

Viņš ir Seulas Olimpisko spēļu sudraba un Barselonas Olimpisko spēļu bronzas medaļu ieguvējs burāšanā divnieku 470 klasē. Abās spēlēs Tēnu medaļas izcīnīja kopā ar savu dvīņu brāli, politiķi un pašreizējo IBF valdes locekli Tomasu Tenistu. Brāļi kopā pavisam ir piedalījušies četrās Olimpiādēs.

Tāpat Tenistu ir 17 gadu pieredze preizdenta vai valdes locekļu amatos dažādās sporta, arī ar burāšanu nesaistītās, organizācijās. Bijis Kalevas jahtkluba komandors. Patreiz šajā klubā ieņem valdes locekļa amatu.

Tenistu joprojām aktīvi piedalās dažādās burāšanas sacensībās. Pērn ar savu komandu Lenny izcīnīja uzvaru Pasaules čempionātā Melges24 klasē amatieru grupā, par šo sasniegumu saņemot IBF gada komandas titulu.

 Avots: Igaunijas Olimpiskā komiteja

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE