Saturday, 25 May 2019 02:52

Vita Matīse izcīna bronzas medaļu šā gada Eiropas čempionātā Raceboard klasē

Vita Matīse izcīna bronzas medaļu šā gada Eiropas čempionātā Raceboard klasē Foto: RaceboardClass

Vindsērfinga burātāja Vita Matīse (LAT-1) izcīnījusi bronzas medaļu šā gada Eiropas čempionātā vējdēļu Raceboard klasē, informē Latvijas Raceboard asociācija.

Matīse 13 dalībnieču no astoņām valstīm konkurencē piekāpās mājiniecei Janai Slivovai, kurai pirmā vieta, un Aleksandrai Blinnikai no Somijas, kura ir otrā.

Savā ieskaites grupā Master Matīse izcīnīja 1. vietu.

Ilona Grīnberga startā / Foto: RaceboardClass

Helēna Rožkalne startā / Foto: RaceboardClass

Uzvaru savā grupā Grand Master izcīnīja arī Ilona Grīnberga (LAT-18), kā arī Helēna Rožkalne (LAT-558), kurai šis bija pirmais čempionāts ārpus Latvijas robežām, kura startēja Junior grupā. Tiesa, šajā grupā Rožkalne bija vienīgā. Kopvērtējumā Grīnbergai 5. vieta, bet Rožkalnei 7. vieta.

VISI REZULTĀTI - DĀMAS

Vīriešu ieskaitē Latviju pārstāvēja 8 burātāji. Augstāko vietu izcīnīja Aldis Šuriņš (LAT-105), kurš ierindojās  52. vietā. Šuriņš labāko sasniegumu uzrādīja 28. vietu 7. braucienā.

Rets Skrickis (LAT-91) ierindojās 59, vietā, Ervīns Priede (LAT-175) - 60. vietā, Juris Dreimanis (LAT-54) - 73. vietā, Juris Rožkalns (LAT-555) - 74. vietā. Rožkalns, kuru sacensību sākumā pievīla inventārs, četras dienas piedalījās  sacensībās kā sacensību komitejas dalībnieks – distances tiesnesis, gādājot par boju izlikšanu, starta kontroli un finiša pieņemšanu, un tikai sacensībās noslēdzošajā dienā piedalījās kā dalībnieks, braucienā izcīnot 34. vietu.

VISI REZULTĀTI - VĪRI

Sacensībās kopā startēja 90 dalībnieku, tajā skaitā 13 dāmas.

Kā informē asociācija, šis čempionāts dalībniekiem bija patiesi grūts, ar lielo aukstumu un vēju sacensību pirmajās divās dienās. Trešā diena tika pavadīta krastā, samierinoties ar bezvēju, toties ceturtajā dienā iekavēto atguvām, pavadot uz ūdens teju 5 stundas. Noslēdzošajā, piektajā, dienā laiks lutināja gan ar labu laiku, gan ar pietiekamu vēju. Vējš sacensībās gan bija ļoti brāzmains – 4-9 m/s, virziens mainījās no 110 līdz 160 grādiem, tādejādi boju izkārtojums distansē arī tika vairākkārt mainīts, kas lika sportistiem izspēlēt kārtīgas šaha partijas.

Sacensības norisinājās Nove Mlyny, Pavlova, Čehijā no 13. līdz 18.maijam.

Avots: europeans2019.raceboard.org, raceboard.lv